LUA EARTH – Handmade bag / upcycled bag / z miłości do różnordności.

O NAS

LuA powstała z miłości do miasta, i z tęsknoty za wsią, z braku a trochę z nadmiaru czasu, z potrzeby serca i rozumu.

Nasze torby powstają z materiałów recyclingowych, przerabiamy dętki, opony, banery, materiały strychowe i piwnicowe
Nie wyrzucamy żadnych materiałów, korzystając z tego, czego mamy w nadmiarze – w sensie lokalnym i globalnym

LuA ns napędza i rozpala nasze idee. Łączy to, co stare i niechciane, z tym, co nowe, tworząc unikatowe materiałowe kolaże. Jest skarbem, który wyrzucił świat – LuA nie boi się tworzyć z materiałów nietypowych – dętek rowerowych, pasów bezpieczeństwa czy zasłon po babci. Korzysta z tego, co od lat zapomniane czeka na swój powrót w blasku słońca. Zmienia formy, jest połączona z Ziemią, kocha różnorodność, docenia rzeczywistość. Lua ma świadomość, że każdy wyprodukowany ciuch to woda, energia, barwniki- zanieczyszczenia wód i powietrza. To ludzkie zdrowie, to życie Ziemi i życie na Ziemi.

LuA w języku portugalskim oznacza księżyc. Jego symbolika obrazuje cykliczność, będącą nieodłącznym elementem życia. Idąc tym tropem – pragniemy promować ideę zrównoważonego, powtórnego użytku tego, co zostało już wyprodukowane na Ziemi.
Wszystkie wytworzone przez nas rzeczy są starannie przygotowane, wycinane i zszywane, a każdy model jest unikatowy. Ze względu na małe ilości materiałów, tworzymy kolekcje w niewielkich nakładach. Pragniemy przekazywać Wam nasze produkty z intencją miłości do różnorodności i szacunku do Ziemi.

Chętnie przyjmujemy zamówienia na torby indywidualne. Jeśli masz swój ulubiony materiał, z którym nie możesz się rozstać, chciałabyś/chciałbyś przerobić zasłonę babci, stary płaszcz, obrus, spodnie – daj znać